دیوار شما

نویسنده:
این‌جا دیوار شماست. جایی كه می‌توانید هرچه دل‌تان خواست بنویسید و رویش بچسبانید تا بقیه هم بخوانند...
این‌جا دیوار شماست. جایی كه می‌توانید هرچه دل‌تان خواست بنویسید و رویش بچسبانید تا بقیه هم بخوانند. می‌توانید سؤال بپرسید، به سوال‌های بقیه جواب بدهید، دنبال دوست بگردید، وسایل دست دوم‌تان را بفروشید، كتاب رد و بدل كنید، دوست پیدا كنید، تولد دوست‌تان را تبریك بگویید، برای تیم فوتبال رقیب كُری بخوانید یا از معلم‌تان تشكر كنید. دست به كار شوید؛ جای شما روی دیوار خالی‌ست!

پیام‌هایتان را با تلگرام یا پیامك برایمان بفرستید و حتماً اسم و سن و شهرتان را ذكر كنید. اگر می‌خواهید جواب كسی را بدهید، حتماً اسم او را هم بنویسید.

نظر من درباره‌ی استقلال: استقلال؟! پوچ ... نظر من درباره‌ی پرسپولیس:غیر قابل توصیف است! بله این‌جوریاست. دختر قرمزا پرچما بالاست! بالاتر بالاتر... همینه!
ریحانه نصیبی دوازده ساله از مهدیشهر

تولد دختر عمویم، یاسمین نظرزاده را که ۱۴ مهر است تبریك می‌گویم. ممنونم از مجله‌ی خوبتان.
 از طرف عسل نظرزاده

مبینا جانم، رفیق درس‌خوانم، تولدت را در نه آبان با 1373  شاخه گل تبریک می‌گویم. امیدوارم همیشه موفق باشی.
دوست صمیمیت
حسنا صمدی دوازده ساله از تهران


در دیوار بنویسید قبل از این‌که حرفی از دهانمان خارج بشود حتی قبل این‌که در مغزمان جایی پیدا کند به‌ آن فکر کنیم. مراقب باشیم؛ شاید حرفمان یك عمر فاصله ایجاد کند! فرصت زندگی به هر شخصی  فقط یك بار داده می شود، پس سعی کنیم مفید باشیم و رد‌پایی جا بگذاریم که بعد از ما با دنبال کردنش، بقیه به روشنایی برسند.  دلا غافل ز سبحانی چه حاصل، مطیع نفس شیطانی چه حاصل، بود قدر تو افزون از ملائک، تو قدر خود نمی‌دانی چه حاصل. دوستتون دارم یه دنیا پر از شادی.
مریم، مامان محمد‌علی دوازده ساله از اندیشه

مامان خوبم سلام. حتماً خیلى تعجب می‌کنی كه پیامم را این‌جا می‌بینی اما خب دیگر... فقط می‌خواستم به شما بگویم كه تو را به خدا زودتر یك حیوان خانگی بخریم!
سورملینا عبداله پور یازده ساله از تهران

دختر گلم، نازنین زهرا جان، تولدت را در نوزدهم آبان با هزاران گل سرخ تبریک می‌گویم.                    
از طرف مامان و بابا حمید

اگر دربی را باختیم عیبی ندارد. مهم این است که استقلال حتی اگر برود لیگ دسته چهار  بازهم هواداراش پشتش می‌مانند. استقلال شیره!
فاطمه علی فرمانی یازده ساله

به آن‌هایی که تولدشان مهر است تبریک می‌گویم. همان طور به پدربزرگ مهربانم ناظم جهانی.
 از طرف نوه‌ات آیتک طاهایی

آنوشا دوست عزیزمان، به گروه ما خوش آمدی. دوستت داریم.
از طرف دوستانت سیده‌آتنا و سیده‌مبینا مؤمنی

آیتک جان امیدوارم در درس‌هایت موفق باشی.
از طرف مامان بهاره و بابا افشین

دردل های شما
مهشاد سعادت‌ملکی دوازده ساله از پردیس:
رویم نمی‌شود

من خجالتی نیستم و خیلی خوب با دیگران ارتباط برقرار می‌کنم‌، اما رویم نمی‌شود خواسته‌هایم را به مادر و پدرم بگویم. مثلا در زمستان که پوتین نداشتم  نتوانستم به آن‌ها  بگویم من پوتین ندارم و این‌قدر کتانی‌هایم را  پوشیدم  كه خراب شدند. این اخلاقم خیلی برایم مشکل‌ساز شده. لطفاً کمکم کنید.

نظر كارشناس:
عطیه رضایی؛  كارشناس ارشد روان‌شناس بالینی
سلام عزیزم. خیلی از مشکلات ما با افراد دیگر به خاطر کمبود مهارت ابراز وجود و بیان خواسته‌هاست. ابراز وجود باعث می‌شود ما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و در حرف زدن با دیگران دچار اضطراب نشویم و بتوانیم افکار و احساسات خود را به شیوه‌ی ‌مناسبی بیان کنیم، بدون این‌که دیگران را ناراحت کنیم یا با پرخاشگری حرف‌مان را بزنیم. پس خواسته‌ای را که از پدر و مادر یا هر شخص دیگری داری در وقتی که مناسب صحبت کردن است شفاف، جرئت‌مندانه، صریح و روشن و با رعایت ادب درخواست کن. شاید ابتدا سخت به نظر برسد اما با تمرین و تکرار، بر ترست غلبه می‌کنی و به راحتی خواسته‌هایت را با دیگران درمیان می‌گذاری.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code